Krušné hory

Krušné hory  »  ZOO  »  ZOO Ústí nad Labem

ZOO Ústí nad Labem

 • ZOO Ústí nad Labem
 • ZOO Ústí nad Labem
 • ZOO Ústí nad Labem
 • ZOO Ústí nad Labem
 • ZOO Ústí nad Labem
 • ZOO Ústí nad Labem
 • ZOO Ústí nad Labem
 • ZOO Ústí nad Labem
 • ZOO Ústí nad Labem
 • ZOO Ústí nad Labem
 • ZOO Ústí nad Labem
 • ZOO Ústí nad Labem
Objekt: ZOO
Region: Krušné hory
Kraj: Ústecký kraj
Okres: Ústí nad Labem
GPS: 50°39'50.954"N, 14°3'40.578"E
   
Kontakt:

ZOO Ústí nad Labem

  Drážďanská 23
  400 07 Ústí nad Labem
   
Telefon: +420 475 503 421
Fax: +420 475 503 354
E-mail zoo@zoousti.cz
Web: www.zoousti.cz
Otvírací doba:
Duben - říjen Listopad - březen
Pokladny: od 9:00 do 18:00 hodin od 9:00 do 16:00 hodin
Pavilony: do 19:00 hodin do 16:00 hodin
Areál zoo: do 21:00 hodin
(turniket u spodního vchodu)
do 18:00 hodin
(turniket u spodního vchodu)

Předchůdcem dnešní zoologické zahrady v Ústí nad Labem byla ptačí rezervace, kterou v těchto místech od roku 1908 postupně budoval významný ústecký podnikatel a milovník přírody pan Heinrich Lumpe. Soukromá rezervace zpřístupněná pro veřejnost roku 1914, sloužila jako útočiště ústeckého i přelétavého ptactva. Rezervace měla rovněž vést návštěvníky k poznání a k lásce k přírodě. Kromě úkrytů pro ptactvo zde nechal Heinrich Lumpe postupně vybudovat systém kaskád a vodopádů, jezírko, pohádkovou jeskyni, Trpasličí hrad, růžovou zahradu s pohádkovými výjevy a další dobové atrakce.

Rezervaci obohatil také o stovky jehličnatých a listnatých stromů, okrasných keřů a vzácných rostlin, založil zde srnčí oboru a z dovezených zkamenělých kmenů instaloval kamenný les. Rezervace, nazývaná po svém zakladateli Lumpepark, získala brzy velký věhlas i v zahraničí - ročně ji navštěvovalo až 50.000 návštěvníků z celé Evropy.

Po 2. světové válce se rezervace přeměnila na zookoutek, který se postupně utvářel v dnešní zoologickou zahradu rozmístěnou na ploše 26-ti hektarů. Vybudován zde byl mimo jiné pavilon šelem a pavilon exotária a také velké výběhy pro nosorožce, žirafy, slony, zebry a antilopy.

Ze zvířecích obyvatel ZOO je bezesporu nejslavnější orangutan Ňuňák, který si zahrál hlavní roli ve filmové komedii "Dva lidi v ZOO". Z ostatních druhů zvířat lze například uvést lachtany, tuleně, slony, žirafy, nosorožce, medvědy, tapíry, pandy, mravenečníky, opice, babirusy, zebry, malé i velké šelmy a nepřebernou řadu dalších.

Nechybí zde ani kontaktní Dětská ZOO, naučná stezka s modely prehistorických zvířat a další atrakce pro děti, jako jsou laminátové modely zvířat a klouzačky.

Pro návštěvníky ZOO je zde připraveno, zejména v letní sezóně, velké množství předváděcích akcí, jako cvičení lachtanů, procházka a cvičení slonů, "Medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, mandrilů a pelikánů a další lákadla. Návštěvu zahrady zpříjemňují stánky s občerstvením (u hlavního vchodu) a restaurace (v horní části), k dispozici jsou samozřejmě i toalety.

 

Klínovec - Krušné hory Klínovec
Plešivec - Krušné hory Plešivec
 
Fichtelberg - Krušné hory Fichtelberg
 
Chata Borůvka - Mariánská

TIP Chata Borůvka - Mariánská

Nabízí dva apartmány se čtyřmi lůžky s možností přistýlek. Celková kapacita 12 lůžek
Ubytování od: 350 Kč
 
Zadní Telnice- Krušné hory Zadní Telnice
Klíny - Krušné hory Klíny
 

 

TOPlist Info Krušné hory © leden 2020, Kontakt