Krušné hory

Turistika  »  Zámky  »  Zámek Kynžvart  » 

Zámek - Kynžvart

  • Zámek Kynžvart
  • Zámek Kynžvart
Město: Kynžvart
Region: Slavkovský les
Kraj: Karlovarský kraj
Okres: Cheb
GPS: 50°0'15.516"N, 12°36'20.395"E
   
Kontakt:

Zámek Kynžvart

  354 91 Kynžvart
   
Telefon: +420 354 691 269
Fax: +420 354 691 361
E-mail: info@kynzvart.cz
Web: www.zamek-kynzvart.eu

Krásný zámek ve stylu vídeňského klasicismu se nachází v Karlovarském kraji v údolí pod lázeňským městečkem Kynžvart. Byl vybudován v 17. století pro hraběte Filipa Emericha z Metternichu na místě zchátralé renesanční středověké tvrze. Původně byl vybudován jako barokní zámek a přestavěn do klasicismu architektem Petrem Nobilem

Zámek Kynžvart byl majetkem rodu Metternichů v letech 1623 - 1945. Po Františkovi Ferdinandovi zámek dědili prvorození synové hlavní rodové linie. Dědicem zámku byl i Kliment Václav Lothar Nepomuk Metternich, jenž byl předním státníkem na počátku 19. století. Byl rakouským ministrem zahraničních věcí a také se stal rakouským kancléřem. Na zámku hostil významné osobnosti tehdejší doby. Posledním majitelem byl kníže Pavel Alfons, a to až do roku 1945. Poté byl zámek zestátněn. V 70. a 80. letech byl zámek opraven. Rekonstrukce interiérů byla dokončena v roce 2000 a trvala 24 let.

Zámek má jeden z největších a nejvzácnějších anglických parků u nás. Jeho rozloha je téměř 100 ha. V interiérech najdete vzácný dobový nábytek, porcelán, lustry, obrazy. Mezi nejcennější malířská díla se řadí 4 pozdně gotické oltářní obrazy. Namaloval je německý malíř Bernard Strigel. Vzácná je také knihovna, obsahuje 50 tisíc svazků, či 8 tisíc grafických listů tvořených mědirytinou, ocelorytinou a litografií. Zajímavý je také kabinet kuriozit. Ten patří mezi nejstarší veřejná evropská muzea. Můžete zde vidět mince, přírodniny či historické kuriozity.

 

Zámek Kynžvart

Klínovec - Krušné hory Klínovec
Plešivec - Krušné hory Plešivec
 
Fichtelberg - Krušné hory Fichtelberg
 
Chata Borůvka - Mariánská

Chata Borůvka - Mariánská

Nabízí dva apartmány se čtyřmi lůžky s možností přistýlek. Celková kapacita 12 lůžek
Ubytování od: 350 Kč
 
Zadní Telnice- Krušné hory Zadní Telnice
Klíny - Krušné hory Klíny
 

 

TOPlist Krušné hory © leden 2020, Kontakt - Přidat objekt