Krušné hory

Krušné hory  »  Naučné stezky  »  Skalní město Stříbrná

Skalní město Stříbrná

  • Skalní město Stříbrná
  • Skalní město Stříbrná
  • Skalní město Stříbrná
  • Skalní město Stříbrná
Město:

Stříbrná

Kraj: Karlovarský kraj
Okres: Sokolov
Turistický region: Západočeské lázně
Turistická oblast: Krušné hory - západ
Nad.výška: 592 m
GPS:50°22'13.003"N, 12°31'20.623"E

Oblast naleznete, pokud zahnete na první odbočce vpravo ze silnice Stříbrná – Přebuz (zelená turistická značka směr Špičák) do Rájecké údolí (údolí Nancy). Hluboce sevřené údolí, ve kterém protékají vody Rájeckého potoka. U odbočky silnice k rozcestí pod Špičákem se podél cesty vypíná v zalesněných stráních několik žulových skalisek nazývaných Skalním městem. Ve svahu před odbočkou k bývalé myslivně se nacházejí dva balvany s vytesanými podobiznami Beethovena a Schillera.

Skály jsou zde tvořeny hrubozrnou žulou místy povrchově zvětralou. Výška věží se pohybuje od 3m do 18m. Koncem roku 2004 zde vzniklo mnoho cest které jsou zajištěny nýty a borháky, přesto je vhodné vzíti si pár friendů a hexíků .Obtížnost se pohybuje v rozmezí II až VII, klasifikace je zatím pouze orientační a bude postupně upřesňována jak budou přibývat RP přelezy cest.

Průvodce oblasti a popisy cest budou umístěny ve vrcholových knížkách, popřípadě jsou dostupné v hospodě Márty ve Stříbrné. Pro tvůrce nových cest je zde stále mnoho pěkných nepokořených linií a netknutých věží. Vzhledem k tomu, že skály jsou zastíněny lesním porostem, je povrch v deštivých dnech díky mechu kluzký.

Dojdete-li až nejvyšší vrchol Sokolovska Špičák (991 m) s vrcholovou malou skálou a dřevěnou vyhlídkou na severní straně skýtá se vám daleký výhled na Rájeckého údolí a českoněmecké pohraničí.

 

Skalní město Stříbrná

Klínovec - Krušné hory Klínovec
Plešivec - Krušné hory Plešivec
 
Fichtelberg - Krušné hory Fichtelberg
 
Chata Borůvka - Mariánská

TIP Chata Borůvka - Mariánská

Nabízí dva apartmány se čtyřmi lůžky s možností přistýlek. Celková kapacita 12 lůžek
Ubytování od: 350 Kč
 
Zadní Telnice- Krušné hory Zadní Telnice
Klíny - Krušné hory Klíny
 

 

TOPlist Krušné hory © leden 2020, Kontakt - Přidat objekt