Krušné hory

Turistika ●  Města a obce ●  Mariánská

Mariánská

  • Mariánská
Město:

Mariánská

Okres: Karlovy Vary
Kraj: Karlovarský
Oblast: Krušné hory
Region: Západočeské lázně
Výška: 790 m n.m.
PSČ: 363 01
GPS: 50°21'21"N, 12°53'37"E

 

Mariánská v Krušných horách připomíná se kolem r.1465. Dříve pod názvem (Mariasorg). V této době zde žil poustevník Jan Niavis (Sněhule), který měl svou poustevnu u kaple Sv.Albrechta na Vlčím hřbetu (zalesněný vrch nad Mariánskou, 902m n.m). Tento maje zřejmě podrobnou znalost okolí prorokoval, že v těchto místech vznikne bohaté a slavné horní město, které později upadne, ale vzkřísí se zase k nové slávě. Toto proroctví bylo r. 1516 podnětem k tomu, aby hrabě Štěpán Šlik založil na troskách osady Konradsgrunu svobodné město Jáchymov. V roce 1847 měla Mariánská 16 domů a 119 obyvatel, v roce 1930 21 domů, 135 obyvatel. Byla jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších poutních míst v Čechách.

Dnes je toto kdysi slavné místo oblíbeným centrem turistiky, lyžování a především velmi významným poskytovatelem ubytování pro zimní střediska Boží Dar a Klínovec.

Klidné prostředí, kouzelná příroda a její členitost poskytuje návštěvníkům Krušných hor nevyčerpatelné možnosti sportování, kultury a cyklovýletů do okolí. Šest kilometrů od osady Mariánská se nachází první radonové lázně Jáchymov zaměřené na léčbu pohybového ústrojí. Je možné si zde dopřát opravdového odpočinku. Lázeňské procedury v solné jeskyni, masáže, sauně nebo bublinkové koupeli vám pomohou načerpat novou blahodárnou energii. Abyste se opět cítili fit stačí někdy jen pár dní odpočinku, klidu a uvolnění. Přesně tak může vypadat vaše krátká dovolená v příjemném prostředí Mariánské. K procedurám doporučujeme ještě posílit zdraví vycházkami za poznáním historie města a okolí.

Mariánská - Krušné hory

Klínovec - Krušné hory Klínovec
Plešivec - Krušné hory Plešivec
 
Fichtelberg - Krušné hory Fichtelberg
 
Zadní Telnice- Krušné hory Zadní Telnice
Klíny - Krušné hory Klíny
 
 
Naučné stezky - Krušné hory Naučné stezky
Božídarské rašeliniště - Krušné hory
Božídarské rašeliniště
 
batoh

Batohy, cestovní tašky, kufry

Velká nabídka všech typů batohů,
pro město, školu, výlety.
 
Chata Borůvka - Mariánská

Chata Borůvka - Mariánská

Nabízí dva apartmány se čtyřmi lůžky s možností přistýlek. Celková kapacita 12 lůžek
Ubytování od: 350 Kč
 
 

 

TOPlist Krušné hory © leden 2020, Kontakt - Přidat objekt